K překvapení chlapů ze záchranky jsem skončil jen s pár odřeninami a pohmožděninami na rukou a nohou

Dobrý den,

na základě hovoru s panem Raisem zasílám svůj příběh s aibagovou vestou Helite Turtle 1.

Na doporučení kamaráda jsem letos v dubnu koupil svoji první airbagovou vestu. Jezdíme většinou spolu, tak jsem nechtěl trhat partu, jen jsem na rozdíl od něj koupil mechanickou vestu, klasickou trhačku. Nemám rád pořád hlídat nabíjení, zapínaní, a podobné kratochvíle. Po zakoupení jsem s zaregistroval prodlouženou záruku a začal jízdu s vestou testovat. Vesta mě nijak neomezovala v jízdě, a po chvilce jsem o ní ani nevěděl, dokonce i zapnutí trhačky jsem si zautomatizoval během pár vyjížděk. Bohužel jsem netušil, jak brzy vyzkouším vestu v praxi....

Odpoledne 12. června jsem se vracel domů z práce, a i přes poměrně hustý provoz cesta pěkně ubíhala.  Až po D52 z Brna na Pohořelice. Při míjení nájezdu na dálnici od Ivančic jsem zaznamenal divně jedoucí auto v připojovacím pruhu, které se při zařazování málem srazilo  s okolními auty, a bohužel pokračovalo po chvíli i do rychlého pruhu, kde jsem byl já. Začal jsem nouzově brzdit a dostal motorku v 90 kilometrech do skluzu. Co Vám budu povídat, sám jsem se válel pár desítek metrů a motorka skončila v příkopě na opačné straně dálnice asi 60 metrů ode mě. První co si pamatuju, je polský řidič tiráku, který u mě zastavil a ptal se, zda jsem v pořádku a pak jen, jak se začala pomalu vypouštět vesta. K překvapení chlapů ze záchranky jsem skončil jen s pár odřeninami a pohmožděninami na rukou a nohou. Co chránila Helitka, zůstalo bez jakýchkoliv následků.

Motorka byla pojišťovnou ohodnocena jako totálka a oblečení si budu taky muset koupit nový. A rovnou jsem začal s airbagovou vestou zase od Helite, snad mi tentokrát vydrží déle... Nepojedu bez ní už ani nakoupit.

S pozdravem Petr