Pád na mosteckém okruhu

"Dne 29.4.2015 jsem se účastnil u Agentury Prospeed.de prvního letošního tréninku u nás a to na okruhu v Mostě. Pro tuto agenturu zajištuji již 12 let zastoupení pro Českou a Slovenskou republiku, což znamená kompletní servis pro české jezdce . Ten den jsem nastoupil na Training Instruction , který vedu také stejnou dobu jako instruktor. (o to větší ostuda) . Ten den bylo velmi chladno a já měl oproti zvyklostem na mém motocyklu obuté závodní gumy slick. Na tyto tréninky obvykle obouváme sériové cestovní pneumatiky, právě proto, aby se dalo jezdit za každého počasí , bez nutnosti přezouvání a proto že se nedosahuje při tomto ježdění vysokých rychlostí. Já jsem tímto situaci podcenil , a souhrou okolností což znamená , pomalá jízda ,nemožnost jezdit z nahříváků, a nízká teplota dráhy jsem dostal v první pravé zatáčce highsider. Nebyl to ani highsider v pravém slova smyslu, bylo to spíše uklouznutí studené zadní pneumatiky. Paradoxně kdybych jel jako obvykle , svoje závodní tempo a měl teplé pneumatiky tak by se to nestalo. Mám také na mém motocyklu kontrolu trakce , která samozřejmě nemohla zasáhnout. Proto jsem si vědom že je to všechno jen moje chyba a podcenění situace. 
Po uklouznutí zadního kola jsem tedy vyletěl do klasického kotrmelce , ale tím že jsem jel relativně pomalu , tak jsem se nepřetočil úplně do salta , ale spadl přímo na hlavu a rameno. Vesta zafungovala výborně, což soudím z toho, že byla nafouknutá tak jak měla být a ztlumila náraz. Což bych ale rád vyzdvihnul je, že mi výborně omezila pohyb krku oproti helmě, protože mám také vyhřezlou krční ploténku a nebezpečí poranění míchy, které se ploténka dotýká. To byl také důvod proč jsem vestu zakoupil. To jsem také na výstavišti hlavně chtěl vyzkoušet a po této zkoušce, kde mi vaši lidé umožnili nasadit helmu a odpálit vestu, jsem se přesvědčil, že to funguje a pohyb helmy je vůči helmě maximálně omezen.
Po mém pádu mě bolelo všechno možné, ale krk byl absolutně v pořádku. To že mám úraz ramene (utržené vazy mezi klíční kostí a lopatkou) zapříčinil dle mého přímý náraz na rameno, a jelikož je to vesta, není možné očekávat, aby toto eliminovala. 
Na závěr bych tedy vyjádřil moji velkou spokojenost a vím že kdybych vestu neměl, mohlo to dopadnout vzhledem k mému zdravotnímu stavu daleko hůře. Škoda jen že se to stalo první den používání a přeji si abych už to nemusel testovat znovu. ( v dobrém slova smyslu. )

Váš uživatel Helite airbag vesty"