Vesta mi hlavu podržela

Rád bych se s Vámi podělil o svou zkušenost s airbagovou vestou Helite. Vestu jsem si vyzkoušel hned první den moto dovolené do Alp, necelé dva měsíce po koupi vesty (hodně jsem nad koupí přemýšlel).

V průjezdu v jedné ze zatáček v Rakousku mě už bohužel neudržela guma (moc svižné tempo) a ujelo mi zadní kolo. V tu chvíli jsem jen cítil, jak ode mne motorka odklouzává a nafoukla se vesta a vypla mi hlava (v tu chvíli si nic nepamatuji), klouzal jsem se po silnici a znova mi naskočilo, v tu chvíli když jsem před sebou viděl svodidla, rána do helmy a zas nic nevím. Znova jsem začal vnímat, až když na mě mluvil nějaký rakušák, nafouklá vesta mě tak sepla, že jsem se nemohl zvednou, rozepl jsem jí abych se mohl zvednout a to už doběhli kluci, co jeli se mnou.

Při pádu jsem se sklouzl (většinu po boku) po silnici a zajel pod svodidla a skončil v lese. Měl jsem přes cele stehno podlitinu a na jedné ruce natažené šlachy, vykloubené prsty a nějakou tu kost naraženou protože jsem se rukou zachytl o svodidla. Oblečení mám vždy kvalitní, ale kalhoty byly úplně roztrhané, na bundě propálený rukáv a na helmě v místě čelisti praskliny. Vesta je jen trochu propálená v místě patrony a na zádech drobné škrábance (není to na ní ani znát).

Nemít vestu rozhodně bych takhle „dobře“ nedopadl. Rána do helmy nebyla malá a vesta mi hlavu podržela.

Po této zkušenosti jsem vestu hned pořídil i přítelkyni co se mnou jezdí jen občas jako baťůžek (v tu chvíli jsem jel sám).

V době pádu mě nenapadlo lépe zdokumentovat, tak posílám něco málo co mám a co jsem teď mohl vyfotit (vesta, helma).

 

Na fotkách lze vidět:

Naše vesty

Spalená vesta

Ruka po 2. ošetření

Podlitina

Helma