Helite airbag na legendárních závodech 300 Zatáčkách Gustava Havla!

O minulém víkendu proběhl v Hořicích v Podkrkonoší legendární závod na zdejším přírodním okruhu 300 zatáček Gustava Havla!

Jedná se o volný mezinárodní závod silničních motocyklů, který se jezdí od roku1936. Název vznikl z faktu, že po dvanácti kolech závodu ujede motocyklista na hořickém závodním okruhu přesně 312 zatáček. Od roku 1968 nese závod jméno Gustava Havla, českého závodníka, který patřil mezi světovou špičku a tragicky zahynul v roce 1967.

I v letošním roce zde měl tým HELITE svého zástupce. Závod s airbagovou vestou absolvoval talentovaný nováček, Jiří Balán z týmu Motojomax Rejsing. Jirka se v závodě zlepšil téměř o neskutečných 8s na kolo! Více již Martin Jelínek, manažer týmu:

 

"Hořice 2016 za námi .. co dodat?

Jezdec týmu MOTOJOMAX REJSING Jirka "BANÁN" Balán - letošní nováček, jel závod s airbagovou vestou Helite. Před samotným závodem si ji i vyzkoušel "bouchnout" - což můžeš vidět na přiloženém videu. Vesta jakoby mu dodala pocit větší jistoty - takže jel jako blesk, který má taky ve výsledkové listině. Jeho nejrychlejší kolo bylo za 2:44,579 , a to znamená že se posunul od startu o 8míst dopředu a skončil celkově na 23.místě.

René "Renda" Horák, měl už v tréninku problém s řadičkou, kterou v sobotu v odpoledním tréninku v jedné ze zatáček ubrousil a už nemohl zlepšit čas, proto se propadl na startovním roštu hodně dozadu, takže se musel probíjet polem a nakonec z toho bylo konečné 21.místo.

Jindra "Walli" Slavík teprve po závodu !! všem přiznal, že tento víkend mu noha fakt stávkuje a křeče má nepřetržitě přesto ostatní členy týmu celý víkend povzbuzoval a nalejval energií...o jeho neuvěřitelný vůli se toho napsalo už dost, přesto a opět to prostě musíme napsat: Walli, smekáme !!! Víme moc dobře, co děláš pro celý tým, pro Banána a Rendu (jen pro nezasvěcené, WALLI může chodit pouze s podporou berlí )MOC DĚKUJEME !! A výsledek v Hořicích 19. místo nejlepší z celého teamu."

 

Foto (c) Silničnímotorky.cz Radoslav Holan, Daniel Rais